ceturtdiena, 2017. gada 2. novembris

Kā var nopelnīt naudu ar youtube

Youtube, manuprāt, ir lielākā video platforma, kurā augšupielādē video no visas pasaules. Katru dienu youtube mājas lapu apmeklē neiedomājams skaits lietotāju. Tā ir vieta, kur apgrozās liela nauda un daļu no šīs peļņas piedāvā pelnīt arī parastam mirstīgajam cilvēkam. Lai cilvēkiem būtu lielāka interese veidot vērtīgu video saturu, youtube ir nolēmis par to attiecīgi maksāt.

kā var nopelnīt ar youtube

Kā var nopelnīt naudu ar youtube?

Sākumā Jums būs jāpiereģistrējas youtube mājas lapā un jāizveido savs kanāls. Jāizdomā interesants kanāla nosaukums un apraksts. Tad, kad kanāls būs izveidots varēsiet sākt video failu augšupielādi. Pēc video faila augšupielādes variet tam ieslēgt monetizāciju. Monetizācija nozīmē, ka video laikā var tikt rādītas reklāmas.

Tiek piedāvāti trīs monetizācijas reklāmu veidi:
  • Pārklājuma reklāmas
  • Sponsorētās kartītes
  • Izlaižamas video reklāmas
Pārklājuma reklāmas parādās video skatīšanās laikā. Reklāma uzpeld video apakšējā daļā. Lietotājs, kurš šo video skatās var šo reklāmu aizvērt, lai tā netraucētu.

Sponsorētās kartītes rādās blakus video un šis reklāmas veids lietotājiem traucē mazāk nekā abi pārējie varianti.

Izlaižamas video reklāmas parasti ir video skatīšanās sākumā vai vidū. Tas ir video reklāmas rullītis, kurš jānoskatās obligāti pirmās sekundes un tikai, tad ir iespēja šo reklāmu aizvērt.

iespējota youtube reklāma
Ja video būsiet ieslēguši monetizāciju, tad blakus video rādīsies zaļa naudas zīme. Uzbraucot uz zaļās naudas zīmes parādīsies teksts, ka video ir iespējots peļņai.

Ja video fails neatbilst youtube monetizācijas lietošanas noteikumiem, tad peļņas iespēju konkrētam video failam nebūs iespējams ieslēgt. To vai šie noteikumi ir pārkāpti var atklāt arī pēc dažām dienām un, ja iepriekš monetizācija bija ieslēgta, tad tā automātiski izslēgsies ar attiecīgu paziņojumu.

Kur var redzēt cik katrs video fails ir nopelnījis naudu?

youtube analytics

Šādu informāciju varēsiet atrast sadaļā Mans kanāls > Video klipu pārzinis >Analytics > Kopsavilkums.

Tur ir iespēja skatīties dažāda veida statistikas datus par Jūsu youtube kanālu, tai skaitā par peļņas apjomu katram video failam atsevišķi vai par visiem video failiem kopā, dažādos laika intervālos.

Cik youtube maksā par video?

Tas cik Jūs variet nopelnīt naudu ar vienu video failu ir atkarīgs no vairākiem faktoriem.
  • Video skatījumu skaits 24h laikā
  • No kurām valstīm nāk video skatījumi (Ir valstis, kuras ir vērtīgākas)
  • Liela atšķirība kādā valodā tiek veidots video saturs (angļu valoda ir ienesīgākā)
  • Svarīgi ir par kādu tēmu tiek veidots video, piemēram, mašīnas, dārglietas ir labāk apmaksāts video saturs nekā, piemēram, smieklīgi kaķa video.
Aptuveni cipari par to cik iespējams nopelnīt, ja vienam video ir 1000 skatījumi, saturs ir angļu valodā. Par katriem 1000 skatījumiem tiek nopelnīta nauda un šī summa var būt 1$ līdz 5$, atkarībā no video satura un atslēgas vārdiem, kuri izmantoti video aprakstā un nosaukumā. Taču, ja izveidosiet video, par to kā mežā cērtat egli un video būs latviešu valodā, tad par 1000 skatījumiem varat nopelnīt arī tikai pāris centus. Tas tā informatīvi, lai būtu iespēja salīdzināt cik nenomērāms ir jēdziens cik youtube maksā par video.

Video nosaukumu veidošanā un aprakstā ir jāizmanto labi apmaksāti atslēgas vārdi. Lai saprastu cik katrs atslēgas vārds varētu ienest peļņu varat izmantot google adword atslēgas vārdu plānotāju.

labi apmaksāti atslēgvārdi

Augstāk pievienotajā attēlā var aplūkot piemēru par labi apmaksātie atslēgas vārdiem. Protams, jo labāk apmaksāts atslēgas vārds, jo lielāka konkurence, lai Jūsu video failu būtu vieglāk atrast youtube meklētājā un tas rādītos augstākā meklēšanas pozīcijā.

Pieaugot kanāla abonentu skaitam parādās papildus peļņas iespējas un bonusi. Piemēram, ja kanālu abonē vairāk kā 1000 lietotāju, tad ir iespēja video failiem ieslēgt maksas saturu. Maksas saturs ir produktu reklamēšana Jūsu video klipos. Šāda funkcija gan nav kanāliem, kuri veidoti Latvijas auditorijai un atrašanās vieta ir norādīta Latvija.

Youtube kanālam ir iespēja ieslēgt sponsorēšanas un ziedošanas funkciju. Ja lietotājiem patīk Jūsu veidotie video, tad visticamāk viņi būs ieinteresēti ziedot naudu, piemēram, labākai video kamerai vai statīviem.

Nav komentāru:

Komentāra publicēšana